W miniony weekend 11-12 listopada 2023 roku Niedźwiadki brały udział w corocznym turnieju o Puchar Niepodległości zorganizowanym przez Polski Związek Hokeja na lodzie przy dofinansowaniu Ministwrstwa Sportu.
Turniej podzielony na dwie grupy, w którym łącznie brało udział 8 drużyn , nasze niedźwiadki w sobotniej rywalizacji w grupie skrzyżowały kije z drużynami GKS Stoczniowiec Gdańsk , Bombers Malbork , ŁKH Łódź oraz UKS Wikingowie Elbląg
Mecze rozgrywane na dużym lodowisku z pełnymi przepisami hokejowymi w niepełnym czasie meczowym bo 2 x 20 minut.
Szybkie mecze pełne emocji i zwrotów akcji. Niełatwą przeprawę Niedźwiadki miały z mocnymi drużynami z Gdańska i Łodzi. Spotkanie z Malborkiem obfitowało z kolei w emocjonującą końcówkę meczu i walkę do końca o zwycięstwo.
Drugi dzień rozgrywek to spotkanie z zaprzyjaźnioną drużyną z Elbląga. Od początku było widać, że wynik meczu może rozstrzygnąć jedna bramka. Akcje na przemiennie z jednej jaki i drugiej strony. Rywalizacja między naszymi drużynami trzymała w napięciu do samego końca.
Cieszyny się, że mogliśmy wziąć udział zarówno w rywalizacji tej na lodzie oraz w rywalizacji poza lodem. Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjnie jeżeli chodzi o konkurs wiedzy o Niepodległej