W dniach 25-26.03.2017 zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie o Puchar Prezydenta Elbląga.
W turnieju wzięło udział sześć drużyn w kategorii żak młodszy gospodarze UKS Wikingowie Elbląg, UKS Bombers Malbork, Feniks Kaliningrad, Mińsk Mazowiecki, Legia Warszawa oraz nasza drużyna HUKS Niedźwiadki Gdynia.
Wszyscy rozegrali po pięć meczów w dwa dni także była to pokaźna dawka hokeja dla wszystkich uczestników.
W sobotę Niedźwiadki rozpoczęły od derbów pomorza niestety, po bardzo dobrym początku prowadząc 2: 0 ulegliśmy Bombersom Malbork 8: 2, następny mecz graliśmy z późniejszymi zwycięzcami Feniksem Kaliningrad graliśmy jak równy z równym tylko do połowy ulegając 2: 9 ale jako jedyni strzeliliśmy Rosjanom bramki żadnej innej ekipie ta sztuka się nie udała. Na koniec dnia zmierzyliśmy się z Mińskiem Mazowieckim z którym to prowadziliśmy 3:0 oraz 5:2 lecz na koniec schodziliśmy jako pokonani 8:7 emocji było co niemiara przy wyniku 6:8 mieliśmy jeszcze dwa karne. Egzekwowany prawidłowo był tylko jeden i kolejny raz schodziliśmy, jako przegrani.
W następny dzień rozpoczęliśmy z rana, a przed nami stanął team z Warszawy. Tu od początku graliśmy ospale i Legioniści kontrolowali przebieg wydarzeń przegrana 1:6 nie napawała optymizmem. Ostatni mecz zagraliśmy z gospodarzami UKS Wikingami Elbląg. Kolejny raz rozpoczynamy świetnie 4: 2 po pierwszej tercji dla nas. Z minuty na minutę słabliśmy w oczach widać było zmęczenie ciężkim i wymagającym turniejem. Po dwóch tercjach jest remis 4: 4 widać po zawodnikach i zawodniczkach, że łatwo nie będzie i rzeczywiście cała tercja kończy się bezbramkowym remisem, chociaż obie drużyny miały doskonałe okazję aby zakończyć mecz w regulaminowym czasie. Przechodzimy do karnych emocje sięgają zenitu przegrywamy już 2;1, ale udaje nam się zremisować i mamy dogrywkę w karnych gdzie nie dajemy rady i przegrywamy 5:4.
Turniej można uznać za bardzo dobry mimo 6 miejsca z każdą drużyną nawiązywaliśmy walkę. Wszystkie niedźwiadki grały bardzo dobrze i zasłużyły na pochwałę widać było braki kondycyjne u wszystkich zawodników i zawodniczek nie zawsze udawało się realizować założenia taktyczne. Jako trener jestem zainspirowany jak dużo serca wszyscy włożyli w każdym meczu turniejowym, w każdej zmianie. Widać olbrzymi potencjał w naszej ekipie i mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie będę miał przyjemność prowadzić Niedźwiadki w kolejnych turniejach. Szczególne podziękowania należą się drużynie Feniks Kaliningrad za użyczenie bramkarza na cały turniej.

Wyniki i miejsca:
HUKS Niedźwiadki Gdynia 2:8 UKS Bombers Malbork
Bramki : Łukasz Stasiak 2
HUKS Niedźwiadki Gdynia 2:9 Feniks Kaliningrad
HUKS Niedzwiadki Gdynia 7:8 Mińsk Mazowiecki
Bramki : Łukasz Stasiak 3, Diego Chorosiński 2, Karol Piwowarski, Bartek Tomaszewski
HUKS Niedźwiadki Gdynia 1 : 6 Legia Warszawa
Bramki : Diego Chorosiński
HUKS Niedźwiadki Gdynia 4 : 4 Karne 2:3
Bramki : Łukasz Stasiak 2, Diego Chorosiński, Karol Piwowarski
Karne : Hubert Bruggemann, Karol Piwowarski
Miejsca :
1. Feniks Kaliningrad
2. UKS Bombers Malbork
3. Mińsk Mazowiecki
4. Legia Warszawa
5. UKS Wikingowie Elbląg
6. HUKS Niedźwiadki Gdynia
MVP Druzyny został – Hubert Bruggemann
Zagralismy w składzie: Iwan bramkarz (Feniks), Diego Chorosiński, Paweł Gerłachowski, Karol Piwowarski, Hubert Bruggemann, Martyna Radczuk, Mikołaj Ziniak, Mikołaj Klamrowski, Łukasz Stasiak, Kuba Sidorowicz, Fabian Szymborski, Bartek Tomaszewski, Julka Bogdańska, Tosia Puchowska